איך להחליט איזה פוף הכי מתאים לנו?

ישנם הרבה סוגים של פופים, הרבה סוגים של בדים, הרבה גדלים... עם כל המבחר הזה קשה להחליט מהו הפוף שבאמת הכי מתאים לצרכים שלנו. איך ניתן לבחור איזה דגם הכי מתאים לנו למרות כל המבחר המבלבל הזה? בואו נעשה סדר :)


1. מהו התקציב שלנו? אז כמו בהרבה בחירות אחרות בחיים שלנו, לפני שמתחילים לחשוב על קנייה של מוצר חדש חשוב להחליט מהו התקציב שנרצה להשקיע. עלות של פופים מתחילה בסביבות ה-150 ש''ח לפוף קטן ויכולה להגיע עד לכ-1000 ₪ ויותר לפופים גדולים ומפנקים יותר. איך מתמחרים פופים? תמחור של פוף מורכב מ: עלות הבד (והביטנה אם קיים), תפירה, מילוי והוצאות נלוות ולאלה מוסיפים את אחוז הרווח שהיצרן / חנות לוקחים לעצמם. לאחר שנחליט מהו התקציב שלנו נעבור לסעיף הבא :)


2. האם אנחנו מחפשים פופים מבד גמיש נמתח (עלות נמוכה יותר עם דגש על הנוחות ופחות על העיצוב) או פוף מעוצב בעל צורה מדויקת (עלות גבוהה יותר עם דגש על העיצוב)?


פופים מבד גמיש ונמתח (שוגי) - בד הלייקרה הוא בד גמיש איכותי שנמתח לפי צורת הישיבה / שכיבה עליו וזה בעצם מה שהופך אותו לכל כך נוח וכיף לשימוש. היתרון בפופים שעשויים בד לייקרה הוא שאפשר פשוט להיזרק עליהם ולהנות מנוחות מפנקת שאפשר להבין רק לאחר שיושבים או שוכבים עליהם (איך שתבחרו). יתרון נוסף הוא האפשרות לכבס בדי לייקרה בכביסה רגילה (30 מעלות) וכך לשמור עליהם נקיים ומריחים טוב לאורך זמן רב. פופים מבדי לייקרה מיוצרים עם 2 שכבות - הביטנה + הכיסוי העליון הצבעוני. פופים מבדי הלייקרה לא מתאימים לשימוש בגינה כי נוזלים יכולים לחדור לתוכם. עלות פופים מבדי הלייקרה היא הנמוכה יותר (ביחס לגודל) מבין שאר הפופים המעוצבים.פופים מעוצבים - פופים אלה עשויים מבדים כמו קורדורה, קנבס ודמוי עור.


פופים מבד קורדורה - בד עמיד לנוזלים שמתאים גם לבית וגם לגינה [ואם יש לכם כלב בבית, אין לכם מה לדאוג :) ]. זהו בד חזק ועמיד במיוחד המגיע במגוון צבעים. ניקוי של בד הקורדורה מתבצע עם מגבון או עם מטלית לחה ותרסיס ניקוי בד של וניש קליה (בקבוק ורוד).


פופים מבד קנבס - בד הקנבס מגיע עם הדפסים שונים ומגוונים. יותר מתאים לשימוש בתוך הבית, משרד וכל מקום סגור. בד הקנבס מגיע עם דוגמאות שונות כמו למשל ינשופים, חתולים, סוסוני ים, פילים, מנדלה ועוד מגוון רחב של דוגמאות מיוחדות ומדליקות. ניקוי של בד הקנבס מתבצע עם מגבון או עם מטלית לחה ותרסיס של וניש קליה (בקבוק ורוד).


פופים מדמוי עור - זהו בד חזק במראה יוקרתי שעשוי מעור מתועש. היתרונות של הבד: מראה יוקרתי, מפנק ונוח במיוחד, קל מאוד לניקוי (על ידי מגבון או מטלית לחה). פופים מדמוי עור מתאימים בעיקר לשימוש בתוך הבית, סלון, משרד, בתי ספר וכו'.לאחר שבחרנו את סוג הפוף שהכי מתאים לנו (פופים גמישים מבד לייקרה (שוגי) או פופים מעוצבים) נוכל לבצע בחירה חכמה יותר של הפוף הרצוי לנו.