7 דברים שמומלץ לבדוק לפני שקונים פוף

אז החלטתם שאתם רוצים פוף לישיבה נוחה וכיפית בבית או בגינה, במשרד או בכל מרחב אחר. 

מה מומלץ לבדוק לפני שבוחרים וקונים את הפוף?1. מהו הבד שממנו עשוי הפוף?

מומלץ לברר בחנות/אתר מאיזה בד עשוי הפוף שהחלטתם לקנות ולבדוק מה היתרונות והחסרונות של הבד. למשל בד הקורדורה הוא בד חזק ועמיד לנוזלים שמתאים גם לבית וגם לגינה. לעומת זאת בד הלייקרה הוא בד גמיש שנמתח לפי צורת הישיבה עליו אך אינו מתאים לשימוש בגינה בגלל שהוא חדיר לנוזלים.


2. האם ניתן לרכוש חומר מילוי ומה עלותו?

כידוע, כל הפופים ממולאים בגרגירי קלקר. מומלץ לברר האם האתר/חנות שממנה אתם קונים את הפוף שלכם אכן מוכרים קלקר ומה עלותו ומה איכותו. כל אתר/חנות מתמחרים קלקר לפי שיקולם ולכן כדאי לבדוק טוב טוב מאיפה אתם קונים.

חשוב!  – יש מקומות שמוכרים קלקר באיכות נמוכה כמו חומר גרוס או אבקתי, זה דבר לא מומלץ ולא בריא ולכן מומלץ לבדוק היטב שהקלקר הוא איכותי עשוי גרגירים עגולים נקיים.


3. האם קיימת שכבה נוספת לפוף מהבד הנמתח?

פופים מהבד הגמיש הנמתח מגיעים בדרך כלל עם ביטנה. מדוע שמים את הביטנה? שיפור עמידות הפוף ואפשרות כיבוס הכיסוי עליון (שמולבש על הביטנה). במידה ולחנות/אתר שאתם מעוניינים לקנות מהם את הפוף הגמיש אין ביטנה – היינו ממליצים לחשוב שוב על עניין הרכישה.

הערה – פופים מבדים אחרים כגון קורדורה, דמוי עור (ועוד) לא חייבים ביטנה כי עמידותם חזקה יותר וכי ניתן לנקות אותם חיצונית ע"י חומר ניקוי (מטלית עם וניש קליה או מגבון).


4. איך מנקים את הפוף?

מומלץ לברר מהי צורת הניקוי של הפוף שבחרתם. לדוגמא פופים מהבד הגמיש ניתנים לכיבוס ב-30 מעלות.


5. כמה שנים האתר/חנות קיימים?

תמיד כדאי לבדוק מהו הוותק של מקום המכירה, כך תוכלו לדעת כמה שנות ניסיון, ותק והבנה יש לאתר / חנות. על ידי כך תרגישו יותר בטוחים בקניה (יש על מי לסמוך).


6. לכמה זמן יש אחריות על הפוף?

כדאי לברר את זמן האחריות ומה בדיוק זה אומר, זאת על מנת להרגיש בטוחים שיש אמא ואבא לפוף שלכם לכל מקרה שיהיה. זמני אחריות משתנים ממקום למקום.


7. האם החנות/אתר הם אכן היצרנים של הפוף?

מומלץ לבדוק אם החנות/אתר שאתם קונים מהם, הם אכן היצרנים של הפופים או שהם רק מייבאים אותם מחו''ל. חנות/אתר שמייצרים את הפופים יכולים גם לתת לכם אחריות טובה יותר ולטפל בפופים בצורה מקצועית יותר כולל תיקון לפעמים אם צריך, כולל הזמנה מיוחדת למידות מיוחדות אם צריך. חנות/אתר שמייבאים פופים, מוכרים מוצר שלא הם ייצרו ולכן אם יש לכם בעיה עם הפוף לאחר הקנייה לא תמיד תוכלו לקבל מענה הולם.